MENIU

Komentarai įrašui Juodkrantė ruošiasi Žvejo šventei yra išjungti Pranešimai spaudai

Juodkrantė ruošiasi Žvejo šventei

Liepos 5-8 dienomis Juodkrantėje ir vėl šurmuliuos Žvejo šventė.  Juodkrantiškiai puoselėja  ir tęsia seną tradiciją –  Pamario žvejų šventė gimė dar 1958 metais. Dažniausiai ši viena iš seniausių Lietuvoje marinistinių švenčių vyko ir tradiciškai vyksta Juodkrantėje, kuri  tvirtai, lyg laivo burę laiko šventės vėliavą.

Keturias dienas vyksiančioje šventėje gausu renginių. Liepos 5 dieną juodkrantiškiai pakvies į menininkų Kristinos, Alberto ir Ulos Danilevičių darbų parodos atidarymą.  Apie Juodkrantės istoriją paskaitą skaitys doc. dr. Nijolė Strakauskaitė.  Visi norintys turės galimybę su žveju išplaukti į marias. Šventės metu bus eksponuojama senų nuotraukų iš žvejų kasdienybės paroda „Neringos žvejų istorijos“.

„Šiais metais, liepos 6 dieną jau šešiasdešimt pirmą kartą šurmuliuos Juodkrantės krantinėje Žvejo šventė. Ras joje ką veikti ir garbus senolis, puikiai praleis laiką šeima ir giminė, gviešis įspūdžių poilsiautojas ir turistas. Ir, svarbiausia, visi pagerbsime ir padėkosime priekrantės žvejams ir jų šeimoms, tik jų gyvenimo ir triūso dėka pamaryje gyvuoja ir žvejyba, ir Žvejo šventė“, – teigia šventės organizatoriai, Liudviko Rėzos kultūros centro darbuotojai.

Pagrindinę šventės dieną, liepos 7-ąją, visi kviečiami į tautodailininkų, amatininkų ir kulinarinio paveldo mugę, įspūdingą Bangpūčio su palyda pasirodymą, vyks pramogos vaikams, sportinės komandų rungtynės dėl Bangpūčio didžiojo prizo. Šventės dalyvius organizatoriai kvies į tinklų pynimą ir žuvienės virimą Kuršių marių krantinėje šalia Raganų kalno. Koncertuos grupė „Diksai“ ir Saulius Prūsaitis. Vakare Juodkrantės dangų nušvies lazerių ir pirotechnikos šou.

„Įkvėpkime svaiginančio rūkytos ir keptos žuvies kvapo, atsigaivinkime žuvienės skonių puokšte, apsikabinkime su nendrynais, vandeniu ir dangum, pasigėrėkime Kuršmarių toliais ir varžykimės, pažinkime, klausykimės, siauskime, padėkodami ir sveikindami pamario žvejus dovanojusiems mums šią šventę. Bus ir ko paragauti ir kur save išbandyti, savo šaunumą parodyt, kitų spėka pasidžiaugt. Prizus pasiims šauniausi, o laimės – kiekvienas“,  – į Žvejo šventę kviečia organizatoriai.

Daugiau informacijos apie šventę: www.lrezoskc.lt

Share

Komentavimas atjungtas