MENIU

Komentarai įrašui Nemokantiems kalbos emigrantams – lietuvių įmonės „Daily Solutions“ pagalba yra išjungti Verslas

Nemokantiems kalbos emigrantams – lietuvių įmonės „Daily Solutions“ pagalba

Nuo šiol anglų kalbos nemokantiems emigrantams Jungtinėje Karalystėje talkins visas vertimų paslaugas teikianti įmonė „Daily Solutions“. Neseniai Londone uždarąją akcinę bendrovę įkūrę lietuviai siūlo naują ir efektyvią vertėjų pagalbą.

„Daily Solutions“ Anglijoje pirmieji įdiegė vertimų telefonu realiuoju laiku paslaugą, skirtą čia gyvenantiems ir dirbantiems tautiečiams.

Vertimai telefonu taupo laiką

Neseniai veiklą pradėjusi įmonė „Daily Solutions“ duris atvėrė Londone, o vertimų paslaugas teikia visoje Jungtinėje Karalystėje. Savo klientams įmonė siūlo itin populiarią ir novatorišką paslaugą – vertėjo pagalbą telefonu realiuoju laiku. Ši paslauga patogi tuo, jog bendraujant su įvairių Anglijos institucijų atstovais klientui nereikia išeiti iš namų.

„Paskambinęs mums žmogus informuoja su kokios įstaigos darbuotojais jis bendraus ir nurodo telefono numerį. Mūsų vertėjai pasinaudodami konferencinio ryšio pagalba sujungia kliento telefono numerį su būsimo pašnekovo ir tarpininkauja iš vienos kalbos į kitą versdami jų pokalbį“, – pasakoja įmonės vadovai.

„Daily Solutions“ vertėjams tenka skambinti į  įvairius klientų aptarnavimo skyrius, mokyklas, ligonines, darbovietes, pašalpų išdavimo skyrius, teismo institucijas, bankus ir kitas panašias organizacijas.

Tokią vertimo paslaugą Jungtinėje Karalystėje būtent emigrantams teikia tik ši lietuvių įkurta kompanija. Paslauga, taupanti klientų laiką, iškart tapo populiari, teigia „Daily Solutions“ vadovai.

Telefonu verčia ir laiškus

Anglijoje gerai išvystytos pašto paslaugos. Dauguma įmonių ir organizacijų visą būtiną informaciją (apklausas, įvairias sutartis, pranešimus, perspėjimus, skirtas baudas už pažeidimus ir pan.) dažniausiai gyventojams siunčia paštu. Į šiuos laiškus būtina sureaguoti greitai, o neturint anglų kalbos žinių, tai padaryti sudėtinga.

Kompanijos vadovai pasakoja, kad dažnokai pasitaiko atvejų, kuomet nemokantys kalbos emigrantai gautą informaciją tiesiog mesteli kur nors ant stalo arba šaldytuvo virtuvėje ir prisimena tik tuomet, kai gauna kvietimą į teismą, arba kai į duris pasibeldžia turto išieškojimo tarnybos specialistai.

Atsižvelgdama į tokią emigrantų realybę „Daily Solutions“ savo klientams teikia laiškų vertimo telefonu paslaugą. Klientas atsiunčia laišką įmonei, o vertėjai susipažinę su jo turiniu, telefonu laiško gavėjui nusako turinio esmę. Laišką klientai gali atsiųsti įvairiais būdais: paštu, faksu, elektroniniu laišku,  vaizdo ir garso žinutėmis (MMS) ir pan.

„Daily Solutions“ pirmieji siūlo tokio pobūdžio laiškų vertimą, nes kitos vertimų kompanijos laiškus verčia raštu, kaip ir įvairius dokumentus.

Kitos paslaugos

Lietuvių įkurta įmonė gali sukurti ir parašyti oficialų laišką arba apeliaciją klientui neišeinant iš namų.

Telefonu Išvertę laišką vertėjai taip pat gali parašyti ir atsakymą institucijai, jei tai būtina, ir jei klientui ši paslauga yra reikalinga. Tam, kad atliktų šį darbą kompanijos vertėjams pakanka informaciją susirinkti telefonu. Anglijoje, kaip ir visur kitur, žmonės labai vertina laiką, nes jo nuolat trūksta, todėl ši paslauga yra tikrai patogi.

Profesionalūs „Daily Solutions“ vertėjai taip pat gali sukurti išsamų gyvenimo aprašymą ( CV) anglų kalba, raštu išversti dokumentus, laiškus, teismų nutartis, grožinę literatūrą, sutartis, pareiškimus, mokslinius, meninius tekstus ir t. t.

Įmonės vertėjus galima išsikviesti į vietą, kurioje būtina ši paslauga. „Daily Solutions“ vertėjai vyksta į bankus, dalyvauja sudarant sutartis, einant į pokalbį dėl darbo, dalykiniuose susitikimuose, ekskursijose ir pan.

Vertimų bendrovės „Daily Solutions“ paslaugos skirtos Jungtinėje Karalystėje gyvenantiems emigrantams.  Paslaugos teikiamos lietuvių, rusų, anglų kalbomis.

Kai pagrindinis motyvas – ne pelnas

„Daily Solutions“ paslaugų kainos – gerokai mažesnės už anglų vertimo biurų įkainius. Anglų įmonėje 5 minutės vertimo telefonu realiuoju laiku kaina – apie 12,50 svarų, lietuvių įmonėje ji siekia vos 2 svarus, gyvenimo aprašymas angliškame vertimų biure kainuoja nuo 50 iki 70 svarų, „Daily Solutions“ – tik 19,90 svarų.

Beveik visos kompanijos teikiamos paslaugos yra apie 50  proc. pigesnės už vietinių įmonių įkainius, nes svarbiausias lietuvių tikslas įkūrus įmonę buvo ne pelno siekimas, o noras padėti emigrantams čia įsikurti ir gyventi.

„Kalbos barjeras sukelia didžiulį stresą, žmonės pasimeta, nes atvyko į naują šalį, kurioje galioja kiti įstatymai ir yra nusistovėjęs kitoks visuomenės gyvenimo būdas. Patys tai patyrėme, todėl žinome, kokia svarbi yra geranoriška pagalba iš tautiečių“, – teigia įmonės vadovai.

Idėją padiktavo patirtis

Karti patirtis ir noras padėti anglų kalbos nemokantiems lietuviams, tapo pagrindine naujo verslo priežastimi, pasakoja lietuviai.

Vienas iš „Daily Solutions“ įkūrėjų į Angliją su šeima emigravo  prieš 12 metų. Pirmoji pažintis su Jungtine Karalyste jaunai šeimai tapo tikru išbandymu. Žadėję padėti įsikurti naujoje šalyje  pažįstami paliko lietuvius vienus. Nemokėdama kalbos, neturėdama pastovių pajamų  sutuoktinių pora ragavo karčios emigrantų duonos – patiems, be jokios pagalbos, teko suktis iš labai sudėtingų situacijų.

Buvo dienų, kuomet jauna šeima tiesiog neturėdavo pinigų maistui. Lietuvoje jų niekas nelaukė, Anglijoje – taip pat. Vieną iš tokių niūrių dienų parke jie sutiko lietuvius, nuoširdžiai pasiūliusius savo pagalbą.

Jų dėka dabartinis „Daily Solutions“ vadovas susirado pirmąjį  darbą Jungtinėje Karalystėje ir čia prasidėjo naujas emigrantų gyvenimo etapas.

Bėgant metams  vertimų kompanijos įkūrėjas išmoko anglų kalbą ir Jungtinėje Karalystėje pradėjo savo verslą. Dar po kurio laiko nutarė įkurti įmonę, teikiančią vertimų paslaugas.

Iki kompanijos „Daily Solutions“ įkūrimo, veiklūs lietuviai Anglijoje vertimų paslaugas teikė be jokio užmokesčio, tiesiog savanoriškai padėdavo kalbos nemokantiems emigrantams. Prašančiųjų pagalbos skaičius nuolat augo, padėti visiems lietuviai nesuspėdavo. Štai tuomet ir buvo nutarta įkurti vertimų paslaugas teikiančią bendrovę, įdarbinti daugiau kvalifikuotų specialistų ir išplėsti teikiamų vertimo paslaugų ribas.

„Pagrindinis „Daily Solutions“ tikslas – ne siekti pelno, o padėti žmonėms kaip kažkada man padėjo parke sutikti lietuviai.  Mes galime sumažinti emigrantų rūpesčius šioje šalyje“, – sako įmonės vadovas.

 

 

Share

Komentavimas atjungtas