MENIU

Komentarai įrašui Viliojimo meno studijoje – atvirai apie nuginkluojantį moterišką žavesį yra išjungti Interviu

Viliojimo meno studijoje – atvirai apie nuginkluojantį moterišką žavesį

Kiekvienoje moteryje slypi deivė – ta, kuri mėgaujasi kiekvienu žvilgsniu, kuriai nereikia žodžių – jos kūnas kalba, juokas puošia pasaulį, o jai praėjus pro šalį – akimirkai sustoja laikas”, – taip sako Klaipėdos sporto klube “Apelsinas” viliojimo meno kursus rengianti Kristina Kesminienė.

Sporto klubo „Apelsinas“ grupinių užsiėmimų instruktorė ir asmeninė trenerė, sveikos gyvensenos bei mitybos konsultantė K. Kesmininė įsitikinusi, jog laimingos yra ne gražios moterys, bet tos, kurios jaučiasi tikromis moterimis. Paradoksalu, tačiau šiandien daugumai dailiosios lyties atstovių žaviai kaukšėti aukštakulniais yra beveik tas pats, kas ritinti akmenį į statų kalną.. Apie tai, kaip prisijaukinti sijonus, kerintį žavesį ir aukštakulnius, pasakoja viliojimo meno studijos sumanytoja ir įkūrėja K. Kesminienė.

Kaip kilo idėja moterims rengti viliojimo meno kursus?

Idėja gimė, kaip nuolatinio darbo su moterimis sporto klubuose pasekmė. Moterys kasdien ateina dailinti savo kūnus, sulieknėti arba pagražinti figūras. Dažnai paprašydavau vizualizuoti, kodėl jos nori būti lieknėsnės ir sulaukdavau atsakymų – noras patikti sau, savo draugui, sutuoktiniui.

Kalbėdama su jomis, gilindamąsi ir apmastydama situacijas supratau, kad tai yra iliuzija. Mus valdo mitas – jei turėsi nepriekaištingą figūrą, tai be didelio vargo patrauksi vyro dėmesį ar susitvarkysi asmeninius santykius. Bet kiek daug yra moterų, neturinčių tobulų kūno formų, tačiau  vyrai prie jų lipte limpa…Kur slypi tikrojo moters grožio ir magnetizmo paslaptis?

Prieš 8 metus atsitiktinai patekau į lektorės psichoterapiautės-bioenergetikės Tanzilės Polujahtovos seminarą, kuriame pirmą kartą išgirdau apie moteriško žavesio paslaptis. Tos žinios mane taip pakerėjo, kad seminarai sekė vienas po kito. Tuo pat metu į akį  krito ir labai patiko viena iš naujesnių šokio rūšių, kuri Rusijoje vadinama „strip plastika“, vakaruose – „strip danc“. Niekada nepraleisdavau progos sudalyvauti  mokymose. Patikėkit, tokią pamoką galima drąsiai sugretinti su bet kokia kardio sveikatingumo treniruote! Po šio šokio užsiėmimų gražėja ne tik kūno formos,  jis tampa lankstus ir plastiškas. Žinoma, šitą šokį mes pakoregavome ir adaptavome kuklesnėms lietuvaitėms.

Šokis buvo sujungtas su teorinėmis žiniomis ir taip gimė viliojimo meno studija.

Ko  šioje studijoje išmokstama?

Mūsų viliojimo meno studijoje yra mokoma  trijų komponentų: judesių grakštumo-viliotinio šokio, flirto gudrybių bei kūno kalbos. Kursai trunka tris savaites. Jie sudaryti iš teorinės ir praktinės dalių.

Neretai viliotinio arba kūno plastikos šokio pamokos painiojamos su striptizu, tačiau tai neturi nieko bendra su vulgariu vyru viliojimu ar primityviu striptizu. Šokant viliotinį nebūtina nusirengti. Šio šokio pamokos dailina moteris: kasdieniai judesiai tampa daug laisvesni, išsitiesina laikysena, pakinta eisena. Atsiradęs grakštumas tampa neatsiejama gyvenimo dalimi, kad ir ką darytumėte – eitumėte pasivaikščioti, šoktumėte, valgytumėte, stovėtumėte – visa tai darysite gražiai. Plastiški ir gundantys lyg katės judesiai, kaip magnetas trauks aplinkinių žvilgsnius.

Kaip mokėjimas flirtuoti keičia moterį?

Flirtuoti – reiškia mokėti elgtis meiliai, be rimtų ketinimų arba – rodyti dėmesį. Flirtas – vienas iš puikiausių užsiėmimų, teigiamai veikiančių ir moteris, ir visus aplinkinius. Aš flirtą galėčiau palyginti su puodeliui gardžios kavos. Jei po flirto visi jaučiasi gerai, tuomet kas tame blogo?

Manau, kad viliojimo meno įgūdžiai, tiek flirto, tiek ir kūno kalbos moterims gali praversti įvairiose gyvenimo situacijose. Tai pritaikoma ne tik siekiant privilioti vyrą, bet ir padeda išlaikyti gaivius, spontaniškus santykius šeimoje, bendraujant ar ieškant kitokių gyvenimo galimybių. Tokių dalykų, kaip būti moteriška, elegantiška, koketiška, mūsų nemokė jokioje mokykloje.

Ar jūsų kursai – tik nusivylusioms namų šeimininkėms?

Manau, kad tokie mokymai reikalingi visoms, kurios ieško savęs. Šios pamokos skirtos  tam, kad moterys galėtų sustabdyti akimirką ir prisiminti – stop, aš esu daili, jauna, graži ir žaisminga! Kuo labiau moteris protingesnė ir išsilavinusi, tuo sunkiau jai atsikratyti stereotipų, nusimesti nuo savęs visuomenės primestus pančius.

Esu įsitikinusi – rūpinantis šeima, vyru, vaikais, namų jaukumu, grožiu aplink save, būtina pasirūpinti ir savo emociniu pasauliu. Todėl namų šeimininkėms taip pat rekomenduočiau reabilitaciją nuo buitinės keturių kampų rutinos. Vienos pluša namuose, kitos  „aria“ siekdamos  karjeros, neturėdamos jėgų asmeniniui gyvenimui, palaidodamos moteriškumą ir laimę, o juk pervargusi moteris netenka savo žavesio. Ji dirba kaip vyras, paskui pluša namie ir dar turi būti žavi ir laiminga?…

Bet juk svarbus ne tik išorinis žavesys, sakoma, kad moteris privalo būti graži ir vidumi?

Be abejo, moteris turi būti graži tiek išore, tiek vidumi, būtina ugdyti save visapusiškai. Ne iš piršto laužtas posakis, kad „ priimame pagal išvaizdą, o palydime pagal protą-dvasingumą“. Tačiau kartais yra taip,  jog moteris dvasinga, bet joje tiesiog nėra moteriškumo, ji jo nejaučia, tuomet kaip ji gali pasiekti santykių su vyru pilnatvę?  Norisi, kad moterys labiau suvoktų ir pajaustų savo kūno grožį, pažadintų savo vidinį moteriškumą, kuris suteiktų jai didesnį pasitikėjimą savimi ir tai padėtų jai būti laimingai.

Gyvename pakankamai konservatyvioje šalyje, ar nesulaukėte priekaištų, jog ruošiate kurtizanes?

Visuomenė jaučia grėsmę, kad dabar bus daug moterų, kurios pradės gundyti visus vyrus, pradės ardyti darnias šeimas ir t.t.  Mūsų mokymo filosofija su šiomis baimėmis neturi nieko bendra. Studijų tikslas – leisti moteriai pajausti savo moteriškumą tam, kad jis padėtų jai išsaugoti puikius santykius šeimoje. Didžiulę grėsmę tegu pradeda jausti jų pačių vyrai, nes nuo šiol jie turės plačiau praverti savo akis tam, kad  pamatytų kokios žavingos ir žaismingos gali būti jų moterys. Kepami kotletai  yra ne pats svarbiausias žmonos užsiėmimas ir tai – anaiptol ne pagrindinė meilės moteriai priežastis.

www.groziobites.lt

Share

Komentavimas atjungtas